30. Oktobra 2023.

Davidovič Fokina bolji od Šeltona – još jedno iznenađenje na startu Pariza

Fokina, inače 28. teniser sveta je 16. igrača na ATP listi savladao za dva sata i 30 minuta – 7:6(4), 5:7, 6:3.

U prvom setu nije bilo brejkova, iako je Šelton pri rezultatu 5:6 imao brejk i set loptu, ali je Španac uspeo da sačuva i uvede set u taj-brejk.

Brzo je Fokina došao do tri set lopte i iskoristio drugu za vođstvo u setovima – 1:0.

Španac je odlično započeo i drugi set, pošto je već u drugom gemu, na svervis Šeltona uspeo da dođe do brejka, a potom i da ga potvrdi u sledećem (3:0).

Mladi Šelton je uspeo da se vrati u meč, pošto je u petom gemu uspeo da uzvrati brejk.

U nastavku borbe, Amerikanac je uspeo još jednom da oduzme servis rivalu u 11. gemu i dođe u situaciju da servira za izjednačenje u setovima.

Siguran je bio na svoj servis i došao došao do izjednačenaj – 1:1.

Ipak, u trećem odlučujućem setu, Fokina je sačekao priliku i u šestom gemu došao do brejka, koji je potom i potvrdio uz dosta muke (5:2).

Šelton je uspeo da osvoji svoj gem, ali je siguran bio i Fokina, koji je rutinski priveo meč kraju.

U narednoj rudni, Španac će odmeriti snage sa boljim iz duela Talon Grikspor – Kristofer Jubanks.

Čileanski teniser Nikolas Đari plasirao se u drugo kolo mastersa u Parizu, pošto je pobedio 39. igrača sveta Australijanca Alekseja Popirina posle dva seta, 7:5, 7:6.

Đari je 20. igrač sveta, pobedio je posle dva sata i sedam minuta.

U prvom setu teniseri su osvajali gemove na svoje servise sve do 11. kada je Čileanac napravio brejk za 6:5, a posle gema na svoj servis poveo je u meču.

Teniseri su u drugom setu napravili po brejk i odigran je taj-brejk, koji je Đari dobio sa 8:6, posle druge meč lopte.

On će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Amerikanca Frensisa Tijafoa i Kazahstanca Aleksandra Bublika.

U drugom kolu je i Španac Roberto Bautista Agut, pobedom protiv Čeha Jiržija Lehečke 6:4, 6:2.

Njegov protivnik biće pobednik meča Poljaka Huberta Hurkača i Amerikanca Sebastijana Korde.