23. Septembra 2023.

Spektakl na Monžuiku – Barsa za 8 minuta od 0:2 do 3:2

Barselona je nevjerovatnim preokretom došla do nova tri boda.

Gubila je Barsa sa 2:0, ali je to nije obeshrabrilo da dođe do tri gola i velike pobede protiv Selte od 3:2.

Očekivano je bilo da će Barselona posle ubedljive pobede nad Antverpenom u Ligi šampiona, pregazi Seltu na svom terenu, ali se to nije desilo

Gosti su došli do prednosti u 19. minutu preko Jorgena Larsena. Tim rezultatom je završeno prvo poluvreme, a novi šok za navijače domaćih je usledio u 76. minutu kada je Duvikas posle dobrog pasa Jaga Aspasa povečao prednost Selte.

I kada su svi mislili da će Barselona biti prvi put poražena, na scenu je stupio Robert Levandovski.

Prvo je u 81. minutu posle pasa Žoaa Feliksa, Levandovski lobovao golmana Selte i tako smanjio prednost Selte.

Nerešeno je bilo već u 86. minutu kada je probio Kanselo po desnoj strani vratio loptu u kazneni prostor, a tamo je bio Poljak koji je preciznim udarcem postigao drugi gol na meču.

Totalni preokret i pobedu Barseloni donosi asistent drugog gola Žoao Kanselo u 89. minutu.

Barselona je posle ove pobede otišla na prvo mesto tabele sa 16 bodova, dok je Selta sada na 17. mestu sa četiri boda.

U sledećem kolu Barselona će gostovati Majorci, a Selta dočekuje Alaves.