12. Augusta 2023.

Alkaras divljao na terenu, pa izgubio, De Minor izbacio Medvedeva

Prvi reket sveta Karlos Alkaras poražen je u četvrtfinalu Masters turnira u Torontu od Amerikanca Tomija Pola.

Meč je trajao dva sata i 21 minut, a završen je u tri seta rezultatom 6:3, 4:6, 6:3.

Ne samo da je Alkaras poražen, nego je ostavio i lošu sliku svojim ponašanjem na centralnom terenu kompleksa Kanada opena.

Mladi Španac nije uspeo da iskontroliše emocije krajem prvog seta koji je izgubio, kada je bacao reket ka svojoj klupi, a interesantno, nije čak ni opomenut za takav gest.

Kasnije je šutirao lopticu, ali se pokrenuo i uspeo da dobije drugi set sa 6:4, te produži nadu da može do preokreta.

Do njega, ipak, nije došao, jer je Pol bio sjajan u trećem setu i sa tri gema u nizu je završio posao, te zakazao duel protiv Aleksa De Minora.

Alkaras je i pored poraza osvojio nove bodove i od ponedeljka će imati 600 bodova više u odnosu na drugoplasiranog Novaka
Đokovića.

Obojica će naredne sedmice igrati na Mastersu u Sinsinatiju, a potom i na US openu koji počinje 28. avgusta u Njujorku.

U polufinalu Toronta je i Janik Siner koji je, takođe u tri seta, sa 6:4, 4:6, 6:3 eliminisao Gaela Monfilsa.

Australijski teniser Aleks de Minor plasirao se u polufinale mastersa u Torontu, pošto je savladao trećeg igrača sveta Rusa Danila Medvedeva sa 7:6 (7), 7:5.

De Minor, 18. igrač sveta, stigao je do svog prvog masters polufinala za dva sata i tri minuta.

Medvedev je u prvom setu vodio sa 5:2, ali je Australijanac u nastavku osvojio tri gema zaredom.

Set je odlučen u taj-brejku, u kojem je Medvedev vodio sa 5:1 i imao tri set lopte.

De Minor je uspeo da ih spase i zatim iskoristi svoju prvu priliku za vođstvo 1:0.

U drugom setu viđeno je pet brejkova, od čega je tri napravio De Minor, a do odlučujućeg je stigao u 12. gemu.

De Minor u polufinalu igra protiv 37. tenisera sveta Španca Alehandra Davidoviča Fokine.