22. Jula 2023.

Rubljov u petom finalu u sezoni

Ruski teniser je posle velike borbe i dva sata i 49 minuta igre pobedio 20. na svetu, Argentinca Fransiska Serundola, 7:6 (6), 6:7 (7), 6:3.

Njegov protivnik u borbi za pehar biće četvrti reket sveta, Norvežanin Kasper Rud koji je prethodno savladao Lorenca Musetija sa 6:3, 7:5.

Rubljovu će to biti peto finale ove sezone.

Rus je trijumfovao U Monte Karlu protiv Holgera Runea, ali je gubio tri puta – u Dohi od Danila Medvedeva, Banjaluci od DUšana Lajovića i u Haleu, gde je od njega bio bolji Aleksander Bublik.

U prvom setu nije bilo brejka, a Rus je dobio taj-brejk sa 8:6.

U drugom, dosta prilika, ali samo po brejk na obe strane, da bi ovog puta Serundolo iskoristio treću set loptu u taj-brejku za 9:7.

U setu odluke, posle 3:3, Rubljov je uz dva brejka napravio mini seriju od 3:0 i tako stigao do finala.

Nagradni fond turnira na šljaci u Bostadu je 562.815 evra.

Pobedniku će osim 250 poena pripasti i 85.605 evra.