7. Jula 2023.

Dvostruka šampionka Vimbldona čeka Stevanovićevu u 3. kolu

Čehinja Petra Kvitova porazila Bjeloruskinju Sasnovič u dva seta, za samo 76 minuta – Srpkinja joj potencijalna naredna rivalka.

Dvostruka šampionka Vimbldona (2011. i 2014) je identičnim rezultatom osvojila oba seta (6:2, 6:2), a njena naredna protivnica biće bolja iz duela Natalija Stevanović – Tamara Korpač (meč u toku).

U slučaju pobede Srpkinju, dakle, čeka sudar sa još jednom vrhunskom češkom igračicom, najboljom, posle karoline Pliškove,koju je prilično lako savladala u prvoj rundi.

Kvitova, osim dve titule na Vimbldonu, “za pojasom” ima i finale Australien Opena i polufinale Rolan Garosa.

U meču protiv Sasnovič Kvitova je potvrdila visok nivo igre, u prvom setu je brzodošla do 3:0 pa taj deo igre mirno i bez trzavica privela kraju.

U drugom setu, ključanje bio šesti gem u kojem je uspela da “brejkne” rivalku i uz to joj slomi borbeni moral – osvojila je oba naredna gema.