7. Maja 2023.

Debakl šampiona, Lejkersi marširaju ka finalu

Ekipa iz „grada anđela“ je posle brejka u prvoj utakmici i poraza u drugoj uspela da sačuva domaći teren i napravi značajan korak u borbi za mesto u finalu konferencije. Četvrti duel takođe je u Los Anđelesu 9. maja u 4 časa po srednjoevropskom vremenu.

Aktuelni šampion je nakon ubedljivog trijumfa u prethodnom meču, odlično počeo i utakmicu u „Crypro.com areni“ i posle prve četvrtine imao je sedam poena prednosti (30:23). Ispostaviće se da je to bila jedina deonica u kojoj su Voriorsi ličili na šampionski tim…

Lejkersi su drugi period dobili ubedljivo, zaustavivši tradicionalno napadački orijentisane goste na svega 18 poena, i na odmor su otišli sa vođstvom 59:48. Dominirala je domaća ekipai u nastavku, serijom 7:0 obezbedila je plus 16 (66:50) i ubedljivu prednost više nije ispuštala.

Maksimalnih 121:87 bilo je u finišu duela koji je potvrdio da Lejkersi, iako su do doigravanja stigli kroz plej-in, imaju kvalitet i „širinu“ da sa zdravim Lebronom Džejmsom i Entonijem Dejvisom napadnu sam vrh.

Dejvis je bio najefikasniji sa 25 poena (7/10 iz igre, 11/12 slobodna bacanja) uz 13 skokova, po 3 asistencije, ukradene i izgubljene lopte i 4 blokade, Džejms (6/11 iz igre, 2/4 za tri, 8sk, 8 as) i Dianđelo Rasel (8/13 iz igre, 5/8 za tri, 3sk, 5as) su dodali po 21, a Denis Šreder i Loni Voker po 12.

U poraženom timu dvocifreni su bili Stef Kari sa 23 poena (9/21 iz igre, 4/10 za tri) uz 4 skoka i 3 asistencije, Endrju Vigins sa 16 i Klej Tompson sa 15 poena (5/14 iz igre, 3/9 za tri).

Denver u drugoj polufinalnoj seriji na Zapadu vodi protiv Feniksa sa 2-1.

Izvor: Sportklub