Može postojati strah od otvaranja pred strancima. Ipak, ovde se vaše mogućnosti ne završavaju. Nova istraživanja bi dodala i – kuhinju.
Kuvanje jela je odlična aktivnost za zdravlje mozga, a smatra se da je odlično i za emocionalno zdravlje. Evo šta to može učiniti za vašu vezu.
“Terapija kuvanjem” može pomoći u izgradnji komunikacijskih veština i intimnosti. Razmislite o tome šta je sve portebno uraditi kako biste došli do krajnjeg rezultata, obroka. Za početak treba da se odlučite za obrok koji oboje volite, izađete i uzmete sastojke, pripremite se za proces kuvanja, kuvate i konačno uživate u obroku zajedno. Celokupno iskustvo zahteva fokus, koordinaciju, komunikaciju i kreativnost, a sve su to zajedno utiče i na vas kao par”.
Kuvanje je takođe odličan način da svom partneru pokažete ljubav, kaže terapeut za odnose Džejmi Bronstein prenosi The List.
“Bilo da kuvate za svoju voljenu osobu ili kuvate zajedno, vi delite, dajete i primate ljubav, a to je scenario na kome svi dobijaju. Za neke parove, to bi mogao biti jedini put da provedu kvalitetno vreme zajedno tokom naporne nedelje. Ideja je da u svoj život uvedete zajedničku aktivnost — onu koja omogućava inspiraciju i zajednički cilj”.
Kako isprobati terapiju kuvanja u vašoj vezi?
Psihoterapeutkinja i zagovornica “kuhinjske terapije” Šarlot Hejstings rekla je za Metro da je važno sagledati sve načine na koje možete da podelite odgovornosti u procesu kuvanja. Ovo može postati ključno za parove koji nemaju veliki kuhinjski prostor ili puno pribora. Svako od vas ima nešto da uradi — bilo da je to kupovina namirnica, priprema, kuvanje ili pranje sudova.
“Najvažnije je podeliti zadatke i ceniti činjenicu da je za pripremu celog obroka potrebno toliko različitih podjednako važnih delova”, savetuje psihoterapetu.