2. Aprila 2023.

Arsenal grabi ka tituli, goleada u Brajtonu bez pobjednika

Arsenal je novom pobedom, protiv Lidsa 4:1, nastavio seriju dobrih rezultata i zadržao osam bodova prednosti u odnosu na Mančester siti, koji je ranije u derbiju 29. kola istim rezultatom savladao Liverpul.

“Tobdžije” nisu imale previše problema sa ekipom iz Jorka, a do prednosti su došle golom Gabrijela Žezusa sa bele tačke 35. minutu utakmice na “Emirejtsu”.

Već do 55. minuta bilo je 3:0, posle pogodaka Vajta i Žezusa, da bi počasni gol za goste postigao Kristensen u 76. minutu.

Konačan rezultat na meču postavio je Granit Džaka u 84. minutu.

Arsenal drži prvu poziciju sa osam bodova više, ali i utakmicom više u odnosu na Siti.

Aleksandar Mitrović nije bio u konkurenciji za tim protiv Bornmuta zbog crvenog kartona u FA kupu, a njegov tim posle preokreta poražen je 2:1.

Gosti su na “Vitalitiju” poveli preko Andreasa Pereire u 16. minutu, preokret “trešnjicama” doneli su Tavernije i Solanke u drugom poluvremenu.

Slična situacija viđena je i u Londonu, gde je Palas savladao ekipu Lestera.

“Lisice” su povele preko Pereire u 56. minutu, da bi izjednačenje “orlovima” doneo autogolom Iversen. Važne bodove ekipi Roja Hodžsona u borbi za opstanak doneo je Mateta u zaustavnom vremenu.

Zanimljiv meč odigrali su Brajton i Brentford, a na kraju nije bilo pobednika – 3:3.

Jansen i Toni su bili strelci za goste u prvom poluvremenu, uzvratili su Mitoma i Velbek, da bi se u nastavku u listu strelaca upisali Pinok za Brentford, ali i Mekalister sa bele tačke u 90. minutu za “galebove”.

Notingem forest i Vulvsi odigrali su 1:1, a strelci su bili Džonson za domaćina i Podens za goste.

U poslednjem meču subotnjeg programa, Aston Vila je kao gost savladala Čelsi sa 2:0.

Golove za tim iz Birmingema postigli su Votkins u prvom i Mekgin u drugom poluvremenu.