13. Marta 2023.

Juve preživeo Đuričića, Sampu i Vlahovićev penal

Ovaj meč obeležili su Srbi na određeni način – Filip Kostić asistencijom za prvi gol na meču, Filip Đuričić koji je u 32. minutu doneo izjednačenje timu Dejana Stankovića, te Dušan Vlahović koji je promašio penal u 69. minutu.

Već posle 32 minuta imali smo spektakl sa četiri pogotka. Juventus je, naime, vodio sa 2:0 uz asistenciju Filipa Kostića za Bremera, te potom golom Adrijena Rabioa.

Delovalo je da je tim Dejana Stankovića već tada slomljen, ali zapravo je u roku od 40-ak sekundi Sampa stigla do “blickriga” i povratka

Najpre je Auđelo smanjio na 2:1 u 31. minutu, a odmah u sledećem napadu je Filip Đuričić doneo 2:2.

Malo je reći da su kompletan “Alijanc stadion” i svi na klupi Juventusa bili šokirani.

U nastavku Juventus nije bio konkretan i praktično je bez prave igre došao do nove prednosti.

Igrao se 64. minut kada je Adrijen Rabio došao do drugog gola na meču, a Juventusovog trećeg i ključnog za ishod susreta.

Pet minuta kasnije Huan Kvardado je fauliran u prodoru, a penal je izveo Dušan Vlahović i pogodio je stativu.

Time se njegov golgeterski post nastavio u šestom meču, a u četvrtom minutu nadoknade je njegov udarac glavom odbranio golman, a odbitak je u mrežu smestio Sule za konačnih 4:2.

Na kraju je Juve stigao do tri boda kojima je skočio na sedmu poziciju na tabeli.

Ima 38 bodova, dok ekipa Dejana Stankovića ima samo 12 i ostala je na poslednjem mestu na tabeli.