13. Januara 2023.

Crna Gora pala na startu SP, Slovenija dominantno otvorila SP

“Crvena furija” je opravdala ulogu favorita i od početka do kraja rezultatski, ali i igrački, kontrolisala meč.

Roganovićevi izabranici su u drugom poluvremenu bili na -1 (18:17) i konstantno “disali za vratom” velikanu svetskog rukometa, ali nisu uspeli do kraja da dostignu zaostatak.

Na kraju je Španija uspela da se odlepi na šest golova razlike i mirno privede meč kraju.

Najefikasniji igrač susreta bio je Vujović sa sedam golova, dok je Špance predvodio Odriozola sa šest pogodaka.

U drugom meču iste grupe, Iran je ranije tokom dana savladao Čile u poslednjem minutu i slavio rezultatom 25:24.

U istom terminu Švedska je lako izašla na kraj sa Brazilom 26:18 (11:9), dok je Island tesno slavio trijumf nad Portugalijom – 30:26 (15:15).

Odigrano je još četiri utakmice prvog kola Svetskog šampionata u rukometu.

Najubedljiviji su bili rukometaši Slovenije koji su savladali Saudijsku Arabiju rezultatom 33:19 (16:8).

Najefikasniji su bili Janc i Ovniček sa šest golova, a dok su po četiri imali Vlah i Dolenec.

Ubedljiva je bila i Mađarska protiv Južne Koreje rezultatom 35:27 (21:11) uz sedam golova najefikasnijeg Lekaija.

Zelenortska ostrva su bila ubedljiva protiv Urugvaja sa 33:25 (17:11), a najveća drama viđena je u duelu Čilea i Irana.

Tokom celog duela rezultat je bio u egalu, da bi u poslednjem napadu Iran stigao do trijumfa rezultatom 25:24 (13:11).

Najbolji je bio Orei sa sedam pogodaka, koliko je na drugoj strani imao Feučtman.