Bivši fudbaler Mateja Kežman sa suprugom Tarom Šumonjom već nekoliko godina živi u pravoj planinskoj idili na Kopaoniku.
Kuća Mateje Kežmana na Kopaoniku tokom zimskih dana okružena je bajkovitim pejzažem, netaknutom prirodom. Baš na ovom mestu Kežman je sa suprugom i porodicom našao sreću i mir, te je ovo i njihovo mesto uživanja u jednostavnim a nasušnim životnim radostima.

Kežman je na planini najpre provodio slobodno vreme, a nakon venčanja sa Tarom 2018. godine, odlučio je da se u potpunosti preseli na Kopaonik. Kuća Mateje Kežmana na Kopaoniku diči se kamenim zidovima i krovom od crnog crepa, elementima koji se savršeno uklapaju u planinski ambijent. Zimi, pod snegom, dom Kežmanovih izgleda kao kućica iz najlepše bajke.
Kuća Mateje Kežmana je pravi raj
Unutrašnjost kuće odiše toplinom, a tome svakako doprinose drveni podovi, kamin koji pucketa u uglu i rustični detalji koji stvaraju atmosferu savršenog doma.
U takvom okruženju, ne čudi što i njihov mačak ima svoje mesto, na kauču tik pored vatrice koja tinja. Kežmanova supruga Tara na društvenim mrežama često deli zajedničke trenutke i svakodnevne aktivnosti u kojima podjednako uživaju svi članovi porodice.


Šetnje po planinskim stazama, vožnja biciklom koju rado upražnjavaju tokom letnjih meseci, radovi u bašti ili porodična i prijateljska okupljanja uz domaću hranu i vino.Kuća Mateje Kežmana na Kopaoniku nije jedini posed kojim se može pohvaliti bivši fudbaler.
Naime, Kežman poseduje i nekoliko apartmana na Kopaoniku koje izdaje, čime je dodatno učvrstio samoodrživost života na planini. Nakon godina posvećenih sportu i života u urbanom okruženju, Kežman je sa porodicom pronašao svoj mir u prirodi i život kakav mnogi sanjaju.
– Život me je potom vodio drugim putem, od Londona, Madrida, Pariza do Hongkonga i dalje, ali sam se na kraju vratio korenima koje su mi roditelji usadili kao dete. Pre 15-20 godina došao sam na Kopaonik, volim da dođem i dolazio sam i tokom karijere, kada sam krišom pomalo skijao, naravno da sam se pritom veoma pazio. Bila je to strast koju sam oduvek gajio, a pre sedam-osam godina smo supruga i ja odlučili da se preselimo ovde, napravili smo sebi kuću, provodili ovde sve vreme, pa odlučili da uđemo u ovaj vid posla.
Ideju je dobio u doba korone, kada se potpuno vratio prirodi. Ispostaviće se – nepovratno, pa je tako nastala prvobitno zamisao a kasnije i kuća Mateje Kežmana na Kopaoniku.
– U vreme korone došli smo na tu ideju, polako smo ušli u gradnju, napravili projekte koje vidiš i poslednje četiri godine bavimo se letnjim i zimskim turizmom. Ljudi dolaze i odlaze presrećni, što je vrlo važno. Ide super, iako smo jako mladi dobro smo to razradili, imamo lepu ekipu, bavimo se gostima, a ja kao gost znam šta bih voleo da vidim od domaćina. Pravim i svoju rakiju, napravio sam hektar i po zemlje odavde, pečem svoju rakiju poslednje četiri godine, pa gosti to probaju. Imamo dole orahe, lavandu, šljive…