25. Marta 2026.

Koko Gof nova polufinalistkinja mastersa u Majamiju

Američka teniserka Koko Gof plasirala se u polufinale mastersa u Majamiju pobedom nad Švajcarkinjom Belindom Benčić sa 2:1, po setovima 6:3, 1:6 i 6:3.

Benčićeva je pružila odličan otpor, ali je četvrta teniserka sveta stigla na korak do finala posle dva sata i 15 minuta.

Gof je u prvom setu imala prednost od 3:0 i tri brejk lopte, koje je Benčićeva spasila i zatim vratila brejk.

Međutim, Amerikanka je odmah ponovo oduzela servis rivalki i kasnije rutinski stigla do prednosti u setovima.

Uzvratila je 12. igračica sveta u drugom setu i sa dva brejka veoma ubedljivo stilga do izjednačenja.

U petom gemu odlučujućeg seta je Benčićeva prva stigla do brejka i prednosti, ali je zatim dva puta zaredom dozvolila protivnici da joj oduzme servis i napravi preokret za trijumf.

Gof će u polufinalu igrati protiv Čehinje Karoline Muhove koja je eliminisala Viktoriju Mboko.

RTS.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare