15. Marta 2026.

Porsche proširio ponudu “strujaša”: Stigao Cayenne S Electric

Porsche širi ponudu električnih SUV modela novim Cayenne S Electric, koji se pozicionira između osnovne verzije i vrhunskog Turbo modela.

Model koristi dva elektromotora sa permanentnim magnetima na obe osovine koji razvijaju ukupno 400 kW, odnosno 536 KS. Sa aktiviranim Launch Control sistemom maksimalna snaga raste na 490 kW odnosno 657 KS.

Performanse su impresivne – od 0-100 km/h stiže za 3,6 sekundi, a maksimalna brzina iznosi 250 km/h.

Porsche proširio ponudu strujaša: Stigao Cayenne S Electric FOTO

Zadnji elektromotor koristi direktno hlađenje. U pitanju je tehnologija koja omogućava stabilne performanse i pri velikim opterećenjima. Baterija ima kapacitet od 113 kWh, a na ultra-brzim punjačima snage do 400 kW može se napuniti od 10 do 80% za manje od 16 minuta.

Porsche proširio ponudu strujaša: Stigao Cayenne S Electric FOTO

Početna cena iznosi 126.300 dolara, dok prve isporuke počinju krajem leta 2026. godine.

B92.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare