31. Augusta 2025.

Siner izgubio prvi set na Ju-Es openu, Zverev eliminisan u trećem kolu

Janik Siner se plasirao u osminu finala Ju-Es opena, pošto je sa 3:1 savladao Denisa Šapovalova, dok je Feliks Ože-Alijasim eliminisao trećeg nosioca na turniru Aleksandera Zvereva

Najbolji teniser na ATP listi Janik Siner nastavio je pohod ka odbrani titule u Njujorku, ali je u trećem kolu izgubio prvi set na turniru.

Italijan je sa 3:1 savladao Denisa Šapovalova i plasirao se u osminu finala na poslednjem grend slemu u sezoni.

Siner je prvi set izgubio rezultatom 7:5, ali je onda bio prilično ubedljiv protiv Kanađanina u preostala tri seta – 6:4, 6:3, 6:3.

Italijan će u četvrtoj rundi igrati protiv Aleksandra Bublika, koji je sa 3:2 u setovima bio bolji od Amerikanca Tomija Pola.

Treće kolo na terenima Flešing medouza bilo je i poslednje za trećeg nosioca Aleksandera Zvereva, koji je sa 3:1 u setovima izgubio od Feliksa Ože-Alijasima.

Mladi Kanađanin je slavio 4:6, 7:6, 6:4, 6:4 i u osmini finala će igrati protiv Andreja Rubljova, koji je sa 3:2 bio bolji od Kolmena Vonga iz Hong Konga.

Ju-Es open se igra za ukupun nagradni fond od 90 miliona dolara, a finale muškog singla zakazano je za 7. septembar.

RTbalkan.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare