17. Maja 2025.

Siner “zakasnio” na meč, pa u šestoj brzini zakazao finale u Rimu!

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u finale Masters turnira u Rimu, pobedom nad Tomijem Polom iz SAD rezultatom 2:1 (1:6, 6:0, 6:3).

Iako su se igrala tri seta, meč je trajao neobično kratko, svega 104 minuta, a razlog je katastrofalan početak, pa ekspresno buđenje prvog tenisera planete.

Malo ko je očekivao, a ni Tomi Pol se nije nadao, da će nakon 28 minuta tenisa, usred Rima, osvojiti set protiv prvog nosioca sa 6:1.

Nije Amerikanac igrao Bog zna kako dobro, koliko je Siner bio vidno nervozan, stegnut i to je prouzrokovalo veliki broj neiznuđenih grešaka.

Tako je Pol sakupljao gemove u nizu, a Siner tonuo sve dublje i dublje, dok nije dotakao dno posle manje od pola sata.

Međutim, sa dna je lakše krenuti, jer gore ne može. A kao da je Sineru bilo potrebno ovakvo otrežnjenje, pa je zaigrao kao najbolji teniser sveta.

Pogađao je uglove, čistio linije i bacao publiku u trans, a Polova igra iz bajke se u trenu raspala.

I krenula je velika serija Italijana, kako u poenima (vezivao je devet u nizu), tako i u gemovima, pa je sa kamatom vratio dug rivalu.

Sa 6:0 je dobio drugi set, a onda u trećem dodao još tri i došao nadomak trijumfa.

Nije tada potpuno slomio otpor 11. igrača sveta, koji je vratio brejk i servirao za 3:3, ali… Siner tada ponovo oduzima servis rivalu i potom rutinski privodi posao kraju.

Nije iskoristio dve vezane meč-lopte na servisu Pola, ali jeste treću na svom servisu.

Finale između Janika Sinera i Karlosa Alkarasa igraće se u nedelju

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare