25. Oktobra 2024.

Remi Fenera i Junajteda u derbiju, Murinjo pocrvenio

Najviše pažnje u treće kolu Lige Evrope izazvao je duel u Istanbulu, gde su Fenerbahče i Mančester junajted remizirali – 1:1

Crveni đavoli tako nisu došli do pobede ni u trećem meču, zabeležili su i treći nerešen ishod.

Činjenica je da su Englezi bili bolji rival na stadionu „Šukru Saračoglu“, imali su nekoliko dobrih prilika u drugom poluvremenu, ali su morali da se zadovolje tek jednim bodom.

Povela je ekipa Erika Ten Haga u ranoj fazi meča, još u 15. minutu posle dodavanja Zirkzea pogodio je Kristijan Eriksen. Imao je potom Rašford priliku da duplira prednost, ali je šutirao zamalo pored stative.

Krenuo je u drugom delu prvog poluvremena Fenerbahče u ofanzivu, ređale su se prilike koje nisu koristili Tadić i El Nesiri u dva navrata. Ipak, sve to domaći su naplatili na startu drugog poluvremena.

U 49. minutu posle idealnog centaršuta Sent-Maksimina sa leve strane odbrana Junajteda nije najbolje ispratila El Nesirija, koji je glavom zakucao loptu u mrežu Onane, za oduševljenja većeg dela navijača.

Od tada, uglavnom je Mančester imao posed i šanse, a najveću je propustio Markus Rašford, kad je iz idealne pozicije sa 14 metara očajno šutirao, lopta gotovo da je izašla u aut!

Tražili su u 58. minutu domaći jedanaesterac, možda je Klermon Turpan i mogao da reaguje, ali epilog svega bio je direktan crveni karton Žoze Murinju. Ne samo zbog ovog, već zbog konstantnih prigovora francuskom arbitru od starta meča.

Porto je nadigrao Hofejhajm kao domaćin – 2:0. Ključan momenat dogodio se u poslednjim trenucima prvog poluvremena kad je pogodio Đalo, u 45+2. minutu. Trijum ekipe Marka Grujića (ostao na klupi) potvrdio je Samu u 75. minutu.

Bešiktaš je ostvario veliki trijumf na gostovanju Lionu – 1:0. Turcima je tri boda doneo Fernandeš golom u 71. minutu. Kod domaćih, Nemanja Matić je čitav meč presedeo na klupi za rezervne igrače.

Minimalac u gostima zabeležio je i Olimpijakos, koji je bio bolji od Malmea – 1:0. Meč u Švedskoj rešio je El Kabi golom u 30. minutu.

Odličan na strani bio je i Lacio, koji je u Enšedeu savladao ekipu Tventea – 2:0. U preostalim susretima pobede su zabeležili domaćini, najubedljviiju Rendžers protiv rumunskog FCSB – 4:0.

Bilbao je u Španiji bio bolji od praške Slavije – 1:0, istim rezultatom slavio je Totenhem protiv AZ Alkmara golom Rišarlisona iz jedanaesterca u 53. minutu, dok je Anderleht pobedio Ludogorec sa 2:0.