20. Oktobra 2024.

Avramović punio kolone u sigurnoj pobjedi CSKA

Košarkaši CSKA opravdali su ulogu favorita i u meču VTB lige u gostima su pobedili ekipu Parme u Permu rezultatom 95:82.

Armejci su drugi na tabeli sa učinkom 6-1, odmah iza Lokomotive iz Krasnodara koja ima maksimalan učink u sedam utakmica.

Moskovljani su duel u Permu prelomili u drugoj četvrtini koju su dobili sa 26:11 tako da se opuštanje u drugom poluvremenu nije odrazilo na konačan ishod.

Melo Trimbl je bio najefikasniji sa 21 poenom uz 7 asistencija, Anton Astapovič je dodao 18, a Aleksa Avramović 12 (3/6 za dva, 1/3 za tri, 3/3 slobodna bacanja) uz 6 skokova i 5 asistencija za 22 minuta na terenu.

U poraženom timu, koji ima uučinak 3-5, najefikasniji su bili Aleks Hamilton sa 20 (9as) i Aleksandar Zaharov sa 17 poena.

CSKA u sledećem kolu dočekuje Saratov, a Parma dočekuje Uniks.

Nižnji Novgorod je na svom terenu savladao ekipu MBA Moskva rezultatom 71:57.