17. Oktobra 2024.

Mala osveta Reala u derbiju kola, PAO pao u Madridu

Real vodio od početka do kraja za važnu pobjedu protiv Panatinaikosa u Madridu – 90:86.

Bez ikakve dileme, derbi četvrtog kola Evrolige bio je duel Reala i Panatinaikosa u Madridu. Kraljevski klub je odigrao najbolji meč u sezoni, slavio je drugu pobedu u elitnom evropskom klupskom takmičenju –

Počelo je sjajno po Špance, Musa i Abalde su ubacili po trojku, a Real je poveo sa 8:0. Kad je iza linije 6,75 Musa pogodio drugi put, razlika je bila već dvocifrena u korist domaćina (14:3), a posle trojke Kampaca bilo je i maksimalnih „plus 14“ (19:5).

Očekivano, stigla je reakcija prvaka Evrope, koji je do kraja prvog kvartala smanjio razliku (28:19), a potom je PAO odigrao odlično u odbrani u drugoj četvrtini.

Doduše, na tri minuta pred odlazak na odmor Real je još uvek imao devet poena viška (40:31), ali je taj finiš u potpunosti pripao Atinjanima, koji su uspeli da se vrate na samo pet poena zaostatka (43:38).

Prišli su gosti i na dva poena minusa na startu trećeg kvartala (43:41), ali se ispostavilo da im je to bio maksimum u ovom susretu. „Opalio“ je Musa treću trojku i treći put na meču je pogodio, ujedno je i pokrenuo novu seriju svog tima.

Vezao je potom Abalde pet poena, nedugo potom ubacio je još pet, a Real je pobegao na dvocireni plus (64:49). Kad je na minut i po pre kraja treće četvrtine trojku ubacio i raspoloženi Kampaco, činilo se da je pobednik već bio odlučen (68:51)…

Ipak, Panatinaikos je uspeo da zapreti u finišu meča, posle zakucavanja Lesora na dva i po minuta do kraja susreta prišao je na sedam poena minusa (85:78). Logično, Real je odgovorio trojkom, pogodio je tada Hezonja i dileme više nije bilo…