17. Oktobra 2024.

Osam poena Marjanovića, Fener poslije poraza od Zvezde slavio u Berlinu

Košarkaši Fenerbahčea ostvarili su treću pobjedu u novoj sezoni Evrolige.

Izabranici Šarunasa Jasikevičijusa slavili su u 4. kolu na gostovanju kod Albe u Berlinu sa 78:71.

Tako su se iskupili navijačima posle poraza pre dva dana od Crvene zvezde.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, nakon deset minuta Alba je imala poen prednosti, tako da je tim iz Istanbula na poluvremenu vodio sa 38:31.

Nastavio je dobar ritam Fenerbahčea i tokom treće četvrtine često je imao dvocifrenu prednost.

Ulaskom u posljednju dionicu bili su na +11, a u jednom trenutku uspjeli su i 13 poena prednosti.

Alba nije imala snage da se odupre, pa su igrači Fenera rutinski sačuvali prednost i upisali nove bodove.

U redovima pobjedničkog tima nije bilo povrijeđenog Marka Gudurića, ali je Boban Marjanović odigrao vrlo solidno.

Srpski centar je za 17,5 minuta postigao osam poena uz šest skokova i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Najefikasniji je bio Nigel Hayes-Davis sa 14 poena, Wade Baldwin dodao je 13, dok su Niccolò Melli i Tarik Biberović postigli po 12 poena.

Matteo Spagnolo i Martin Hermanson postigli su po 13 poena u Albinom timu, Trevion Williams dodao je 12.