12. Oktobra 2024.

Sinerovo stop “razmahanom” Mahaču, ima finale u Šangaju i mjesto broj jedan za kraj godine

Janik Siner je prvi finalista Mastersa u Šangaju.

Italijan je i drugi put ove sezone pobedio Čeha Tomaša Mahača, 33. na svetskoj listi, 6:4, 7:5 posle 103 minuta igre.

Time je obezbedio čelnu poziciju na ATP listi na kraju ove godine

Kao i proletos u Majamiju, kada je prvi put igrao sa Čehom, svetski broj jedan je našao rešenje i time okončao odličnu nedelju protivnika.

Prvi reket sveta je tako stigao do osmog finala u sezoni i u nedelju će se boriti za sedmu titulu u 2024, ukupno 17. u karijeri.

Ne može se reći da je Mahač igrao loše, naprotiv, igrao je u svom stilu. Udarao je iz sve snage, rizikovao u udarcima, ali je utisak da je Siner dobijao te ključne poene i znatno je manje grešio.

Čeh je ipak odlično počeo meč, odmah je napao i iznenadio Sinera ranim brejkom, a potom i vođstvom od 2:0.

To ipak nije zbunilo Sinera, koji je držao mritam igre i za tili čas je okrenuo skor u svoju korist, 3:2.

Imao je Italijan i dve brejk lopte u narednom gemu, ali ih nije iskoristio, da bi novu šansu dočekao na samom kraju seta.

U desetom gemu iskoristio je brejk priliku da posle 44 minuta dođe do 6:4 i vođstva u meču.

Strpljivo je Italijan gradio poene i u nastavku meča i čekao svoju priliku.

Mahač je u toj želji da odigra idelane udarce daleko više grešio, ali nikako nije uspevao da dođe do šanse za brejk.

Doduše, dobro se držao u ovom setu, nije dozvoljavao protivniku da dođe do brejk šanse, ali nije ni sam uspevao da ih stvori, sve do devetog gema kada je imao dve, ali se Siner sjajno izvukao i stigao do 5:4.

Mahač je odgovorio sa 5:5, ali Siner nije ni trepnuo, ekspresno je bez izgubljenog poena stigao do 6:5, da bi Italijan pritisnuo, došao do brejka na kraju i trećeg masters finala u sezoni.

Tamo će se sastati sa pobednikom meča između Novaka Đokovića i Tejlora Frica.