11. Oktobra 2024.

Mesi i Argentina se “zaglavili” u Venecueli, Brazil do pobjede u 89. minutu

Fudbaleri Venecuele i Argentine odigrali su neriješeno 1:1 u 9. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Na meču u Maturinu, “gaučosi” su naišli na snažan otpor domaćina koji je bio bolji u drugom poluvremenu kada je i stigao do izjednačujućeg gola.

Meč je igram po teškom i vodom natopljenom terenu, pa nije viđen sjajan fudbal.

Argentina je do vođstva došla u 13. minutu kada je štoper Nikolas Otamendi dobro reagovao posle odbitka.

Solomon Rondon je imao šansu za Venecuelu u 40. minutu, tada mu je Rulji odbranio udarac, ali ne i u 65. minutu.

Posle odličnog centaršuta glavnom je poslao loptu iza leđa golmana Argentine za konačnih 1:1.

Imala je Argentina preko Lionela Mesija priliku da izjednači u 73. minutu, ali je Rafael Romo odbranio udarac zvezde reprezentacije Argentine.

Bio je to ružan meč, nismo mogli da vežemo nekoliko pasova, lopta se zaustavljala u barama na terenu. Teško je igrati u takvim uslovima, teren nije pomogao“, rekao je Mesi posle meča.

Za razliku od Argentine, Brazil je na gostovanju Čileu bio uspešniji, osvojio je sva tri boda, ali u poslednji čas.

Čile je poveo rano, već u drugom minutu preko Eduarda Vargasa, da bi Brazil bukvalno pred odlazak na odmor stigao do izjednačenja.

Igrao se prvi minut nadoknade kada je Igor de Kruz pogodio za 1:1.

Pobedu Brazilu doneo je u 89. minutu Luis Enrike posle odličnog solo prodora, kada je preciznim udarcem poslao loptu u levi donji ugao.