10. Oktobra 2024.

Italija prokockala 2:0 u derbiju – Glejzer je tragičar Izraela

Večernji derbi u A Ligi nacija odigran je na rimskom “Olimpiju”, gdje su bodove podijelile Italija i Belgija rezultatom 2:2 (2:1).

Iako su Azzurri pred svojim navijačima imali prednost od 2:0, to nije bilo dovoljno i ostali su bez trijumfa protiv vrlo čvrstih i u drugom poluvremenu razigranih Belgijanaca.

Italija je povela nakon 60 sekundi kada je Dimarko pronašao Cambiasa koji je iz drugog pokušaja zatresao mrežu.

Potom je Dimarko u 24. minuti napravio nevjerovatan potez pronašavši Cambiasa na drugoj strani iz prve.

U nastavku akcije šutirao je igrač Juventusa, golman se odbranio, ali je Retegi prebacio u prazan gol za 2:0.

Međutim, u 38. minuti Pellegrini je dobio direktni crveni karton i time se promijenio tok ovog meča.

Već u 42. De Kuyper je nakon odlične kombinacije iz slobodnog udarca i zakašnjele lopte Trosara pogodio ugao gola domaćih za 2:1.

Potom je na kraju sat vremena igre i sam Trosar upisao svoje ime u listu strijelaca i potpuno vratio “đavole” u meč.

Ali, iako je Belgija pola sata igrala sa još jednim igračem, na “Olimpicu” nisu uspjeli ostvariti potpuni preokret.

U isto vrijeme iu istoj grupi Francuska je u Budimpešti odnijela sva tri boda Izraelu, pobijedivši rezultatom 4:1 (2:1).

Počelo je katastrofalno za Izraelce, jer je Omri Glazer napravio kardinalnu grešku kada je Kamavinga šutirao sa distance. Greška početnika koja je bila kobna za Izrael u nastavku meča.

Iako je Gandelman izjednačio u 24. minuti, Nkunku je u 28. minuti vratio prednost “trikolorima”, koji su u drugom poluvremenu završili sav posao.

Tačnije, u samom finišu, kada su Genduza u 87. i Barcola u 89. stavili tačku na trijumf Francuske.