8. Oktobra 2024.

Novakov trk u pobjedu, naredni Safjulin

Novak Đoković je u osmini finala turnira u Šangaju.

Srpski as je odličnom partijom savladao Italijana Flavija Kobolija 6:1, 6:2 za sat i tri minuta.

Najtrofejniji teniser u istoriji odigrao je znatno bolji meč nego protiv Mikelsena u drugoj rundi. Bio je mnogo sigurniji i nijednog trenutak nije dao šansu Koboliju, kome je inače idol, da ga ugrozi.

Prvi set je praktično rešen u drugom gemu, kada je Novak došao do brejka. Poveo je 3:0, a onda još jednim oduzetim servisom rivala stigao do 6:1.

Malo jači otpor Koboli je pružio u drugom delu. Držao se do rezultata 2:2, Đoković je onda iskoristio brejk loptu i posle toga mirno priveo posao kraju na oduševljenje publike u najvećem kineskom gradu.

Protivnik srpskog as biće Rus Roman Safiulin, koji je posle preokreta slomio otpor  Frensisa Tijafoa 5:7, 7:5, 7:6 (7:5). Safijulin je imao set minusa, gubio je 2:0 u drugom setu, ali se vratio i pobedio favorizovanog Amerikanca.

Biće to tek treći put da su rivali Đoković i Safiulin Novak je dobio oba prethodna meča, prvi u Tel Avivu 2022. godine, a drugi ove godine u Monte Karlu.

U ostalim mečevima trećeg kola u Šangaju nije bilo iznenaneđenja. Od do sada odigranih mečeva vredi izdvojiti pobedu Grigora Dimitrova protiv Australijanca Popirina 7:6 (7:5), 6:2.

Ostali rezultati – treće kolo: Mahač – Vukić 6:4, 6:2, Menšik – Ševčenko 6:2, 6:7, 6:1, Monfis – Umber 7:6, 2:6, 6:1, Cicipas – Miler 6:3, 7:5, Fric – Vatanuki 6:3, 6:4, Šelton – Karbaljes Baena 6:3, 6:4.