4. Oktobra 2024.

LE: Tadić i Amrabat usrećili su Mourinha, Matićeva povreda

Zanimljiv meč, ali sa mnogo manje golova nego u Portu ( 3:3 ), viđen je u Enšedeu, gde su domaći Twente i Fenerbahče podelili bodove – 1:1 (0:0).

Domaćin je poveo posle pola sata igre golom Mihaela Vlapa , a izjednačio je Dušan Tadić u 71. minutu posle prave minijature i neverovatne asistencije Sofijana Amarabata .

Jose Mourinho je bio namrgođen cijeli meč, ali mu je ova majstorija barem na trenutak vratila osmijeh na lice.

U drugom poluvremenu u igru ​​je ušao Edin Džeko umjesto Youssefa En-Nesirija

Olimpik iz Liona je savladao Rendžers u Glazgovu na Ibroksu – 1:4, a jedina loša vest za Francuze je da se Nemanja Matić povredio u prvom poluvremenu . Zamijenjen je u 28. minuti.

Slavu je pokupio 19-godišnji Belgijanac Malik Fofana koji je postigao dva gola i upisao asistenciju za prvi od dva pogotka iskusnog kapitena Alexandrea Lacazettea .

Ajntraht je gostovao kod Bešiktaša i odneo sva tri boda u Frankfurt zahvaljujući golovima Egipćanina Omara Marmouša i Francuza Juniora Dine Ebimbe . Mogao je turski tim da smanji prednost, ali Ciro Imobile nije iskoristio penal u 27. minuti.

U drugom poluvremenu Ansgar Knauf je savladao Turke, a počasni pogodak za Bešiktaš u nadoknadi vremena postigao je Masuaku za konačan rezultat – 1:3.