23. Septembra 2024.

Skandal na SP – golman Francuske namjerno primio gol da bi izbjegli Brazil?

U poslednjem kolu grupne faze Svetskog prvenstva u futsalu dogodio se skandal u kojem je glavni akter bio golman Francuske Tibo Garos.

Iran i Francuska su odlučivali o prvom mestu u Grupi F, a nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova, Iran je poveo skandaloznim pogotkom Agapura u 25. minutu.

Garos tokom cele akcije nije bio postavljen kako treba, a kada je Iranac šutirao direktno u Garosa, golman Francuske se izmakao kako bi lopta završila u mreži.

Do kraja meča Garos je primio još tri pogotka, a Francuzi su u samom finišu uspeli da postignu jedan gol za konačnih 1:4.

Ispostavilo se da su Francuzi zbog poraza i osvajanja drugog mesta u grupi za narednog protivnika u osmini finala dobili Tajland, dok će Iran igrati protiv Maroka.

Međutim, već u četvrtfinalu bi Iranci trebalo da igraju sa Brazilom, a Francuzi sa pobednikom duela Paragvaj – Afganistan.

Stoga se sumnja da su verovatno namerno izgubili od Irana, a golman Garos se na nepošten način pobrinuo za to.