11. Septembra 2024.

Češka slavi Šulca; Dominacija Hari Kejna – dva gola u 20 minuta

Englezi su slavili nad Finskom rezultatom 2:0, a oba pogotka ostvario je Hari Kejn.

Prvi je pao u 57. minutu kada je Kejn zatresao mrežu protivnika sa ivice šesnaesterca. Uputio je snažan udarac koji je prošao pored prečke, te golman nije imao apsolutno nikakvu šansu.

Matirao ga je i u 76. minutu, kada je bez oklevanja šutnuo, a lopta je prošla tik pored leve stative u gol.

U drugom meču ove grupe, Grčka je istim rezultatom savladala Irsku (2:0).

Oba gola i na ovoj utakmici su pala u drugom poluvremenu. U 50. minutu je Anastasios Bakasetas propustio Fotisa Joanidisa u prostor na ivici peterca. Hladnokrvno je Grk, videvši na kojoj strani se postavio golman, zabio loptu u gornji levi ugao za vođstvo od 1:0.

Drugi i poslednji gol na meču postigao je Kristos Colis u 87. minutu. Natrčao je na izgubljenu loptu unutar peterca i savladao golmana udarcem u donji levi ugao.

Na Fortuna areni u Pragu Česi su u meču drugog kola Grupe 1 u B diviziji takmičenja pobedili Ukrajinu sa 3:1 (2:1).

Junak meča bio je dvostruki strelac Pavel Šulc koji je oba gola postigao u prvom poluvremenu.

Golman Ukrajine Anatolij Trubin je u prvom i 17. minutu bio na iskušenjima, ali ništa nije mogao da uradi u 21. kada je Šulc na dodavanje Vaslava Černija postigao vodeći gol.

Ukrajina je u 35. minutu pogodila prečku preko Ilje Zabarnog, da bi u 37. Vladislav Vanat uz malo sreće postigao gol za 1:1.

Ipak, u drugom minutu nadoknade prvog dela, snažnim udarcem sa distance, Šulc je postigao drugi gol za Čehe.

U nastavku, u 79. minutu dosuđen je penal za Češku koji je Tomas Souček pretvorio u gol za 3:1.

Ukrajinci nisu posustajali, pa su u 84. minutu preko Georgija Sudakova uspeli da smanje na 3:2.

U drugom meču grupe igranom u Tirani, Gruzija je kao gost pobedila Albaniju sa 1:0 (0:0).

I to kakvim golom – u 71. minutu u solo akciju je krenuo Giorgi Kočorašvili, odlučio se na udarac sa 23 metra, a lopta se od prečke odbila i završila u mreži Albanije.

Gruzija je tako sa stopostotnim učinkom iz dva susreta, dok Albanija ima i pobedu iz meča prve runde sa Ukrajinom.