9. Septembra 2024.

Šveđani se pobjedom oprostila od Eriksona

U okviru C divizije Lige nacija odigrane su četiri utakmice, uz tri pobede domaćih selekcija i jedne gostujuće.

U grupi 1 navijači Švedske oprostili su se od legendarnog trenera Svena Gorana Eriksona, koji je preminuo krajem avgusta, a najbolja selekcija ove zemlje ubedljivo je kao domaćin savladala Estoniju sa 3:0.

Sva tri gola pala su u razmaku od samo 15-tak minuta. Dvostruki strelac bio je golgeter lisabonskog Sportinga Viktor Đokereš u 30. i 44. minutu, dok je u 40. minutu mrežu gostiju zatresao napadač Njukasla Aleksander Isak.

U istoj grupi Slovačka je bila bolja od Azerbejdžana sa 2:0 golovima Ondreja Dude u 22. i Davida Streleca u 26. minutu.

U grupi 3 Bugarska je u Sofiji savladala Severnu Irsku golom fudbalera solunskog PAOK-a Kirila Despodova u 40. minutu. U istoj grupi Belorusija je slavila u Luksemburgu sa 1:0 pogotkom Valerija Gromika u 76. minutu.

Rezultati: Luksemburg – Belorusija 0:1, Bugarska – Severna Irska 1:0, Slovačka – Azerbajdžan 2:0 i Švedska – Estonija 3:0.

U najslabijoj D diviziji odigran je samo jedan meč, Gibraltar i Lihtenštajn igrali su nerešeno 2:2. Gosti su do boda došli golom u 14. minutu sudijske nadoknade vremena! Dakle u 104. minutu! I to iz – penala!