6. Septembra 2024.

Trojka Argentine na „Monumentalu“ protiv Čilea

Čak i bez Lea Mesija koji je povređen aktuelni svetski prvaci nisu imali problema da savladaju Čile 3:0.

Impresivan je niz „gaučosa“ u kojem u poslednje 63 utakmice imaju svega dva poraza. Taj niz ide sve do jula 2019. godine. Jedan od tih poraza im se desio u aktuelnim kvalifikacijama kada su izgubili od Urugvaja, pa su Argentinci možda sada još ozbiljniji.

Već su na vrhu tabele južnoameričkih kvalifikacija i sada će se posle ovog trijumfa još više učvrstiti.

Hulijan Alvares je već u trećem minutu mogao da pogodi za Argentinu, ali je lopta završila na stativi. Kasnije su prilike imali Rodrigo De Paul i Nikolas Gonsales, dok je novi čuvar mreže Čilea Gabrijel Arijas bio na ozbiljnim iskušenjima. Ostalo je 0:0 na poluvremenu, da bi „gaučosi“ na startu drugog promenili stanje na semaforu.

Posle tri minuta igre Aleksi Mekalister je iskoristio dobar pas Alvaresa i poslao loptu u mrežu Čilea. U 69. minutu mu je Arijas odbranio jedan dobar šut i tada je moglo da bude i 2:0, a Argetina je do tog rezultata došla tek pred kraj meča. Alvares se iskupio za promašaj sa starta meča u 84. minutu, dok je Dibala postigao treći gol u prvom minutu nadoknade. Fudbaler Rome je inače na teren ušao kao rezerva.