23. Augusta 2024.

LK: Čelsi počeo sa pobjedom; Gibraltarski klub blizu cilja

U prvoj utakmici plej-ofa Lige konferencija ‘Plavci’ sa Stamford Bridža stekli su prednost od 2:0 (0:0) protiv švajcarskog Serveta.

Sa druge strane Starog kontinenta, ekipa Linkolna iz Gibraltara nalazi se na korak od ulaska u ligašku fazu, posle pobede protiv Larnea rezultatom 2:1 (2:1).

Susret u Londonu bio je vrlo sadržajan, sa puno prilika za oba tima.

Prvi gol stigao je sa jedanaest metara. Dosuđen je penal posle prekršaja Džeremija Frika, a krilni fudbaler Čelsija Kristofer Nkunku precizno je šutirao ka levoj strani i doneo vođstvo domaćinu u 50. minutu.

Prednost je udvostručena u 76. minutu. Enco Fernandez uputio je izvrstan dugi pas ka Noniju Maduekeu. Engleski napadač došao je do odlične pozicije za šut i zatresao mrežu za konačnih 2:0.

U duelu između Linkolna i Larnea, gosti iz Severne Irske poveli su prvi. Metju Lasti postigao je gol u 16. minutu, ali gibraltarski sastav brzo je odgovorio.

Kike Gomez u 16. minutu izjednačio je rezultat posle dobrog dodavanja Džoa. Asistent iz Španije preokrenuo je rezultat pogotkom u 42. minutu.