20. Augusta 2024.

Zvezda poražena u Norveškoj

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Norveškoj od ekipe Bode Glimta sa 2:1 u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona

Nije blistao šampion Srbije na gostovanju u Norveškoj u prvom meču protiv Bodea.

Da li zbog podloge (veštačka trava), da li zbog veoma raspoloženog i taktički disciplinovanog protivnika, crveno-beli su tek na momente igrali neki prepoznatljiviji fudbal.

Od uvodnih minuta meča je Bode imao kontrolu nad tempom utakmice. Norveški tim je imao i znatno veći posed lopte, te kroz kratka i brza dodavanja tražio rupu u Zvezdinoj odbrani.

U prvih 45 minuta nisu pronalazili prostora za ozbiljnije šanse, osim u 38. minutu kada je Sjevold pogodio prečku.

Drugo poluvreme donelo je to da je Bode materijalizovao svoju bolju igru. Ušli su domaći oštrije u nastavku meča i već nakon par minuta napravili dve velike šanse.

Nisu postigli gol prvo Heg, a potom Hauge, ali je to bio nagoveštaj onoga što sledi.

U razmaku od deset minuta, Bode je postigao dva gola.

Igrao se 52. minut kada je nakon kornera i centaršuta sa leve strane, štoper Bjerktuft glavom “zakucao” loptu u mrežu srpskog tima.

Nije stigla da se oporavi od prvog, a Zvezda je već primila drugi gol.

Bilo je to u 62. minutu, kada je Mata imao više prostora na desnoj strani, uspeo da se namesti i potom matira golmana Ilića za velikih 2:0 za norveški tim.

Do kraja meča, Zvezda je pokazala reakciju i uspela da smanji zaostatak pred revanš u Beogradu.

Mimović je postigao pogodak nakon prekida u 78. minutu i smanjio na 2:1.

Ubacio se Zvezdin bek nakon prekida, naleteo na loptu i poslao je u mrežu domaćih.

Uprkos uzbuđenjima na obe strane, rezultat se do kraja meča nije menjao.

Revanš meč plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona, igraće se u Beogradu za sedam dana.