31. Jula 2024.

Džeko ponovno spasio Fenerbahče i ostavio u igri za Ligu šampiona

Fudbaleri Fenerbahčea, aktuelni turski vicešampioni, uspjeli su preskočiti drugo pretkolo Lige šampiona u kojem su svladali švajcarski Lugano s ukupnih 6-4.

Nakon pobjede 4-3 u gostima Fenerbahče je na domaćem terenu slavio nakon preokreta s 2-1. Međutim, golom Mahmuda u sedmoj minuti gosti iz Lugana su vodili sve do 60. minute dokad su imali produžetke u rukama.

Tada je pogodak za 1-1 postigao Edin Džeko, koji je definitivno spasio Fenerbahče, sastav kojeg od ovog ljeta trenerski vodi legendarni Žoze Murinjo, prenosi Jutarnji.

Ne samo da je Džeko u uzvratu postigao ključni pogodak, već je u prvom susretu postigao tri od četiri gola turskog vicešampiona. Gol za pobjedu u uzvratu postigao je Poljak Szymanski u 93. minuti.

Kao i u prvom susretu tako je i u uzvratu vrata turskog kluba čuvao hrvatski reprezentativni golman Dominik Livaković.

U trećem pretkolu Fenerbahčeu slijede dvije utakmice protiv francuskog Lila.