U trenutku nesreće, BMW se kretao brzinom od 163 km/h u zoni gde je ograničenje 48 km/h.
Sudovi u mnogim zemljama nemaju razumevanja za one koji su izazvali težak saobraćajni prekršaj, a idu i dalje od toga pokušavajući da utvrde odgovornost roditelja za nesreću.
Ovaj slučaj iz Njujorka mnogo govori o pravosudnom sistemu u SAD, ali i o granicama koje roditelji moraju da postave kada odgajaju svoju decu. Jedna od njih bi bila da ih ne ohrabrujemo da voze pre nego što za to steknu zakonske uslove.
Forčjun Vilijams, koja je u trenutku nesreće imala samo 14 godina, poginula je u maju 2023. kada je mladić, tada 16-godišnjak, udario svojim BMW-om 325i iz 2005. u zadnji deo parkiranog UPS kamiona u Kvinsu.
BMW se kretao brzinom od 163 km/h u zoni gde je ograničenje 48 km/h, prenosi Njujork tajms.
Forčjun je bila putnik u BMW-u, ali je prilikom udesa ispala iz vozila i preminula na licu mesta, dok je vozač zadobio samo lakše povrede.
On je od tada optužen po 10 tačaka, uključujući ubistvo iz nehata drugog stepena i bezobzirno ugrožavanje deteta, a mogao bi da se suoči sa do 15 godina zatvora ako bude osuđen.
Ali vozač nije bio jedini koji je imao problema sa zakonom zbog tragične nesreće. Njegovi roditelji optuženi su za ugrožavanje dobrobiti sopstvenog sina i u međuvremenu su priznali krivicu.
Ove nedelje su osuđeni na tri godine uslovno i naloženo im je da pohađaju kurs roditeljstva. Sud je saznao da su roditelji dečaku dozvolili da sam vozi BMW, iako mu vozačka dozvola za početnike nije dozvoljavala da vozi automobil bez roditeljskog nadzora.
Iz njegove škole su izrazili zabrinutost roditeljima nakon što su ga videli kako automobilom dolazi u školu, a mladića je čak kaznila i policija zbog vožnje bez nadzora i korišćenja telefona.
“Roditelji koji deci daju automobile i dozvole im da voze nepropisno mogu da odgovaraju u slučaju ovakvih tragedija”, kratka je poruka suda!