25. Jula 2024.

Anrijeva lekcija Amerikancima

Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je olimpijsku selekciju SAD rezultatom 3:0 na startu takmičenja u grupi A.

Meč je odigran na stadionu “Velodrom” u Marselju.

“Trikolori” su opravdali epitet favorita u ovom duelu, što su, uostalom i na čitavom turniru, ali su tek u drugom poluvremenu pokazali pravo lice protiv Amerikanca, koje se klupe predvodi srpski trener Marko Mitrović.

Nekadašnji Paunovićev pomoćnik u Čikagu izgubio je ovu bitku protiv legendarnog Tijerija Anrija, koji, sa druge strane, komanduje olimpijskom selekcijom svoje zemlje.

Posle ne toliko sadržajnog prvog poluvremena, tvrdog, bez većih prilika za gol (osim jedne za Amerikance), strelci za Francuze u nastavku bili su kapiten tima Aleksandre Lakazet (61), Mihael Olise (69) i Loik Bade (85).

Asistencije su upisali Kone, Lakazet i Kotar.

Nije bilo ni počasnog gola za SAD ali jeste dobrih prilika za tako nešto – najbolje nisu iskoristili Pakston Aronson u 39. minutu i Đorđe Mihailović nedugo pre vodećeg gola Francuza.

Momak “naše gore” list je u 59. minutu poodio stativu.

Ubrzo, stigla je kazna u vidu gola Lakazeta što je bila i najava trijumfa “trikolora”.

Pred sam kraj meča, u nadoknadi, konačno se zatresala mreža Francuske, Grifin Jo je bio “strelac”, no pogodak je poništen zbog ofsajda.