20. Jula 2024.

Golčina Irca, Liverpul izgubio od Prestona na debiju Slota

Arne Slot, novi menadžer LIverpula, debitovao je na klupi crvenih, ali ne onako kako je želeo.

Kombinovani tim Liverpula poražen je u prijateljskoj utakmici od Prestona sa 1:0.

I to posle kakvog gola Robija Brejdija, bivšeg krila Barnlija koji je prelepim udarcem lobovao rezervnog golmana Liverpula Viteslava Jaroša.

Bio je to udarac sa preko 30 metara, ništa tu nije mogao da uradi golman Liverpula.

Inače, Slot je raspodelio minutažu za 25 igrača, a među onima koji su igrali u prvom poluvremenu bili su i Kertis Džons, Harvi Eliot, Dominik Soboslai i Mohamed Salah.

Egipćanin je u prvom delu imao najbolju šansu za “crvene”, ali je pogodio prečku.

U nastavku je priliku dobio veliki broj mladih igrača Liverpula, a među onima koji su igrali bio je i Stefan Bajčetić.

Liverpulu sledi odlazak na američku turneju gde će 27. jula odigrati prvi meč protiv ekipe Betisa.

Na turneji će se takođe sastati i sa rivalima iz Premijer lige, Arsenalom i Mančester junajtedom.