15. Jula 2024.

Najtrofejniji fudbaler ikad: Mesi podigao 45. trofej

Ako trofeji nekoga čine najboljim, onda je Lionel Mesi neprikosnoveni GOAT.

Argentinac je protekle noći osvojio 45. trofej u karijeri čim je postao najtrofejniji fudbaler u istoriji sporta.

Mesi je titulom Kopa Amerika nadmašio bivšeg saigrača iz Barselone, Brazilca Danija Alvesa koji je osvojio 44 titule.

onio je suze Mesi posle finala Kopa, prvo zbog povrede skočnog zgloba zbog koje je napustio teren u 65. minutu, a zatim i od sreće jer je nanizao tri trofeja na tri uzastopna takmičenja sa reprezentacijom.

Ukupno je sa Argentinom osvojio šest titula – U20 Mundijal, Finalisima (KONMEBOL-UEFA Kup), Olimpijske igre (2008), dva Kopa Amerika i Svetsko prvenstvo 2022.

Sva četiri reprezentativna trofeja u seniorskoj konkurenciji osvojio je u poslednje tri godine!

U Barseloni je “nakupio” 36 trofeja: četiri UEFA Lige šampiona, tri UEFA Superkupa, tri SP za klubove, deset titula Primere, sedam trofeja Kupa kralja, osam Superkupova Španije.

Sa Pari Sen Žermenom je osvojio dve titule i Kup Francuske, sa Inter Majamijem Liga kup MLS.

I tu verovatno nije kraj trofejima jedinog čoveka koji u Argentini može da parira božanstvu Maradoni.

Cilj mu je Mundijal 2026. godine i odbrana svetske krune.

Mesi nije bio igrač odluke, jer je u 65. minutu morao da napusti teren zbog povrede.

Igrač Intera iz Majamija u suzama je napustio igru, ali je na kraju mogao i da plače i od sreće.

Radovao se aktuelni šampion sveta pored aut linije kada je sudija svirao kraj, urlao od sreće, sa rukama preko lica jer je to značilo da je Argentina odbranila šampionski naslov i tako je na uzela treći pehar u nizu.

Posle meča, selektor Argentine Lionel Skaloni dodatno je objasnio zašto je Mesi ipak morao da napusti igru.

“Leo je najveći igrač u istoriji. On nikada ne želi da napusti teren. Imao je otečen članak i želeo da nastavi da igra. Više volim takve igrače. Njegovi saigrači vide da on i u tim godinama želi da doprinese. On želi da igra ne zato što ima ego. On želi da igra jer neće da napusti saigrače, da ih ne stavi ih na terenu, čak i kada je u takvom stanju. Ne žele da ih napusti”, rekao je Skaloni.