7. Jula 2024.

Alkaras u četvrtfinalu Vimbldona

Španski teniser Karlos Ankaras je uspio da savlada Francuza Iga Ambera sa 3:1 u setovima i plasira se četvrtfinale Vimbldona.

Alkaras će u četvrtfinalu odmeriti snage sa boljim iz duela Amerikanca Tomija Pola i njegovog sunarodnika Roberta Bautista Aguta.

Posle izjednačene borbe na startu prvog seta, Alkaras je uspeo da dođe prvi do brejka i prednosti.

Posle potvrde, napravio je još jedan brejk, koji je potvrdio i poveo sa 5:1.

Servirao je Alkaras za ostanak u trećem setu, ali nije uspeo da se odbrani. Francuz je došao do brejk i set lopte, iskoristio je i smanjio na 2:1 u setovima (6:1).

Usledila je zanimljiva borba u četvrtom setu. Alkaras je sa nulom dobio prvi gem i napravio brejk, ali nije uspeo da ga potvrdi. Odmah je uzvratio Francuz.

Potom je usledio još jedan brejk, koji je Alkaras uspeo da potvrdi i povede sa 3:1.

Ipak, nije se predavao Amber, stigao je do novog brejka i izjednačenja 3:3.

Siguran je bio na svoj servis za 4:3 i imao tri brejk lopte da povede sa 5:3, Alkaras je uspeo da se odbrani.

Na kraju su došli do izjednačenja u trećem setu (5:5). Alkaras je u tom momentu iskoristio nekoliko grešaka Ambera, napravio brejk, a potom servirao za pobedu.

Siguran je bio, dobio je četvrti set sa 7:5 i plasirao se u četvrtfinale.

U petom gemu, Španac je došlo do tri brejk lopte, nije  uspeo da iskoristi prvu, ali jeste drugu. Potom je potvrdio brejk i poveo sa 4:2.

Uspeo je Francuz na kratko da se vrati u prvi set, došao je do 5:3, servirao je za ostanak u setu.

Ipak, Alkaras je bio bolji, nije iskoristio prvu brejk i set loptu, ali jeste drugu i poveo je sa 1:0 (6:3).

U drugom setu se vodila se velika borba do samog kraja. Držao se Francuz uzimao je gem za gemom.

Alkaras je na kraju uspeo da dođe do 2:0 u setovima. U odlučujućem 10. gemu je došao do brejk i set lopte, gotovo ga je izbacio Amber potezom, ali je na kraju napravio grešku, što je Španac iskoristio i poveo sa 2:0 u setovima (6:4).

Nekoliko puta je Amber imao šansu da napravi brejk u drugom setu, ali odlično se branio Španac.

Ipak, sve je došlo na naplatu u trećem setu. Odmah u trećem gemu, iznenadio je Amber i došao do brejka protiv Alkarasa posle velike borbe.