22. Juna 2024.

Remi Čilea i Perua bez golova, Sančes propustio najbolju šansu

Reprezentacije Čilea i Perua odigrale su meč bez golova u drugom meču A grupe na Kupu Amerike.

Na stadionu u Arlingtonu viđen je meč bez previše prilika, pa je tako u ovoj grupi posle prve runde na čelu Argentina koja je u prvom susretu pobedila Kanadu sa 2:0.

Najbolju priliku na utakmici imao je iskusni Čileanac Aleksis Sančes i to u 16. minutu.

Reagovao je na centaršut Viktora Avilje, ali je njegov udarac bio neprecizan, lopta je otišla preko prečke gola Perua.

Inače, Čile je bio nešto bolji u prvom delu susreta, dok su Peruanci bili bolji tim u nastavku, a najbolju priliku imao je Đanluka Lapadula čiji je volej iz neposredne blizine bio za malo neprecizan.

Imao sam šansu ili dve, ali ovo je Kup Amerike. Kada dobiješ šansu, moraš da je iskoristiš. Bez obzira na sve, osećaj je dobar. Zadovoljan sam igrom i uzbuđen zbog turnira“, priznao je Sančes posle meča.

Inače, susret su obeležili brojni prekidi, sudija je svirao čak 37 prekršaja.

Selektor Perua Horhe Fosati bio je zadovoljan igrom svog tima.

U prvom delu Čile je imao veći posed, mada nam nisu naneli mnogo štete. Video sam Peru sa dobrim navikama, ali bili smo pomalo nervozni i sa nedovoljno samopouzdanja kada je reč o igri. U drugom delu smo znatno napredovali. Nisam video ništa što ne može da se popravi. Znam da nismo mašina, ali idemo u dobrom smeru“, zaključio je selektor Perua.

U narednom kolu u A grupi Čile u sredu igra sa Argentinom, dok se Peru sastaje sa Kanadom.