19. Juna 2024.

Remi Hrvatske i Albanije, Njemačka rutinski, Škotska popravila utisak

Reprezentacije Škotske i Švajcarske odigrale su neriješeno – 1:1 u utakmici drugog kola grupe A na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj

Škotska osvojila bod, Švajcarskoj poništena dva gola
Duel Škotske i Švajcarske

Zagrmele su gajde u Kelnu i najavile odlučnu i borbenu Škotsku, željnu da popravi utisak iz prvog meča.

I brzo su Škoti uspeli u tome – već u 13. minutu igre su došli do prednosti.

Kontranapad, Makgin je proigrao Maktominija, a ovaj šutirao ka golu ne baš idealno.

Ipak, Fabijan Šer je intervenisao ispred golmana i samo ga prevario i smestio loptu u svoju mrežu.

Sve što je dobro uradila, Škotska je prosula u 26. minutu.

Užasna povratna lopta ka golmanu, Džerdan Šaćiri je prvi došao do nje, sjajno šutirao iz prve i doneo Švajcarskoj izjednačenje.

Još jednom se tresla mreža Angusa Gana, kada je snalažljivi Dan Ndoje u 33. minutu postigao gol. Ipak, napadač Bolonje se aktivirao iz ofsajda, pa je ovaj pogodak poništen.

Švajcarska je bila blizu gola u 58. minutu, kada je Ndoje iz odlične pozicije šutirao pored gola.

A Škoti su bili još bliži – Grant Henli je visoko skočio posle prekida, šutirao glavom, ali pravo u stativu.

Mreža se zatresla u završnici meča, ali je Embolo bio u ofsajdu, pa je i ovaj pogodak poništen.

Nemačka je jedina obezbedila plasman u narednu fazu, pošto je na prvom mestu sa šest bodova.

Švajcarska ima četiri, Škotska jedan dok je Mađarska bez bodova.

Reprezentacija Nemačke savladala je Mađarsku sa 2:0 u utakmici drugog kola grupe A na Evropskom prvenstvu

Nemci bez drame do nove pobede, Musijala i Gundogan srušili Mađarsku
Nemačka bez muke do pobede

Nemačka je, bez drame i većih problema, opravdala ulogu favorita i upisala nove bodove na Evropskom prvenstvu.

Nemci su na stadionu u Štutgartu pobedili Mađarsku sa 2:0 i obezbedili plasman u narednu rundu takmičenja.

Mađari su dobro započeli i prvi zapretili, ali je Nemačka do prednosti došla posle 22 minuta igre.

Ilkaj Gungogan je iskoristio nepažnju odbrane Mađarske, koja je čekala da arbitar dosudi faul, dodao loptu do Džamala Musijale, a mladi fudbaler postigao drugi gol na turniru.

Mađarska je opasno zapretila preko Dominika Soboslaja, koji je namučio Nojera udarcem iz slobodnog udarca.

Mađari su uspeli da zatresu mrežu, u nadoknadi prvog dela igre, ali je gol Rolanda Šalaja poništen zbog ofsajda.

Nemačka je uvećala prednost u 67. minutu, kada je dobru akciju preciznim udarcem završio kapiten Gundogan.

U završnici meča nije bilo previše uzbuđenja, pa je Nemačka upisala novu pobedu.