3. Juna 2024.

Izrael preporučuje građanima da ne idu na Maldive

Izraelsko Ministarstvo spoljnih poslova objavilo je preporuku svojim državljanima da ne putuju na Maldive pošto je Vlada te zemlje zabranila ulazak posjetiocima sa izraelskim pasošima.

U saopštenju se navodi da se preporuka odnosi i na Izraelce sa dvojnim državljanstvom.

“Izraelskim državljanima koji se već nalaze u toj državi preporučuje se da je napuste kako se ne bi našli u problemu pošto će biti teško da reagujemo”, ističe se u saopštenju.

Iz kancelarije predsjednika Maldiva Muhameda Muizua saopšteno je nešto ranije da je Vlada donijela odluku da promijeni regulative da vlasnici izraelskih pasoša ne bi mogli da uđu u zemlju i da će ustanoviti podkomitet za nadzor procesa.

U saopštenju se ističe da će predsjednik imenovati specijalnog predstavnika radi procijene potreba Palestinaca i za pokretanje kampanje prikupljanja sredstava.

Podijeli vijest na: