14. Aprila 2024.

Budućnost bez milosti protiv Zadra – dva poena MVP-ja!

Košarkaši Budućnosti poveli su u četvrtfinalu plej-ofa ABA lige, pošto su u prvom meču ubjedljivo pobijedili Zadar 100:69 (23:24, 19:12, 34:15, 24:18).

Ekipa Andreja Žakelja odličnom igrom u drugom poluvremenu uspela je da neutrališe Zadrane predvođene MVP-ijem Lukom Božićem, koji se u strelce upisao tek u 35. minutu meča.

Budućnost će u petak u domu Krešimira Ćosića imati meč loptu za polufinale.

Budućnost su predvodili Jogi Ferel sa 17 poena, Nikola Tanasković sa 15 poena i sedam skokova i Flečer Megi sa 12 poena.

Kenan Kamenjaš pobedi je doprineo sa 10 poena i 10 skokova, a Andrija Slavković sa devet poena i pet skokova.

U ekipi Zadra najefikasniji su bili Marko Ramljak sa 14 poena uz šest skokova i pet ukradenih lopti i Dario Drežnjak i Lovro Mazalin sa po 13 poena.

Dvostruki uzastopni MVP lige Luka Božić postigao je samo dva poena za Dalmatince.

Druga četvrtfinalna utakmica igra se u petak 19. aprila od 19 časova u Zadru, a serija se igra na dve pobede.

U ostalim četvrtfinalnim duelima branilac trofeja Partizan igra protiv Igokee, Crvena zvezda igra protiv Studentskog centra, a Mega protiv Cedevita Olimpije.

Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Izvor: B92

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare