10. Aprila 2024.

Bibi, griješiš

Pristup izraelskog premijera Benjamina Netanijahua ratu u Gazi je “pogrešan”, saopštio je američki predsednik Džozef Bajden.

“Mislim da je ono što radi pogrešno. Ne slažem se s njegovim pristupom”, rekao je Bajden u intervjuu za “Univision”, američku TV mrežu na španskom jeziku koji je emitovan u utorak.

On je apelovao na izraelske vlasti da “samo pozovu” na prekid vatre u trajanju od šest do osam nedelja, i da omoguće potpuni pristup humanitarnoj pomoći koja je namenjena stanovništvu u ratom pogodjenoj Gazi.

Bajden je rekao i da je u razgovorima sa liderima zemalja regiona “od Saudijaca preko Jordanaca do Egipćana” dobio uveravanja da su spremni da krenu sa isporukom pomoći i da je potrebno da se to “uradi sada”.

Američki predsednik je takođe, ranije nazvao izraelsko bombardovanje Gaze “neselektivnim”, a njegove vojne akcije “preteranim”.

Bela kuća je prošle nedelje objavila da je Bajden, u razgovoru s Netanijahuom, zapretio da će usloviti američku podršku izraelskoj ofanzivi preduzimanjem konkretnih koraka za zaštitu humanitarnih radnika i civila.

Taj je poziv usledio nakon izraelskog vazdušnog napada u kojem je ubijeno sedam humanitaraca organizacije Svetska centralna kuhinja.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare