Fudbaleri Milana pobedili su Bolonju 3:1 posle preokreta na “San Siru” u 36. kolu Serije A.
Oba srpska reprezentativca Luka Jović i Strahinja Pavlović su počeli meč za “roso-nere”, ali su i zamenjeni u 65. minutu – nakon njihovog izlaska Milan je preokrenuo rezultat.
Upravo je Jovićeva zamena Santjago Himenes bio čovek odluke nedugo pošto je ušao u igru.
U 73. minutu je poravnao rezultat, u narednoj akciji još jednom zatresao mrežu, taj gol mu je poništen zbog ofsajda, ali je sve vreme i posle toga bio permantnetna pretnja po gol gostiju.
Na kraju, sjajnu partiju pečatirao je svojim drugim golom kojim je stavio tačku na trijumf domaćeg tima.
Definitivno, ostavio je mnogo bolji utisak nego srpski napadač i moguće sebi obezbedio mesto startera za naredni meč.
Gol kojim je Milan usmerio meč u željenom pravcu, samo šest minuta nakon izjednačenja, postigao je Kristijan Pulišić i tada doneo veliko slavlje finalisti Kupa Italije.
Prethodno, strelac za Bolonju bio je – ko bi drugi – Rikardo Orsolini, i to nakon što je izigrao Strahinju Pavlovića u situaciji “jedan na jedan”.
Napadač Bolonje dobio je loptu po desnoj strani, ispred mu je kao poslednja prepreka bio Pavlović, ali nikakav problem mu nije bio srpski defanzivac – usledio je vrhunski precizan udarac u malu mrežu gola Manjana.
Orsolini je i u ovom prilikom potvrdio da igra fudbal karijere – bio mu je ovo 13. gol ove sezone.
Bolonji je poraz znatno pokvario planove za plasman u Ligu šampiona, ekipa je ostala sedma sa 62 boda, na bod je od četvrtoplasiranog Juventusa koji, istina, ima i meč manje kao i svi ostali konkurenti u borbi za elitu.
Milan, dva kola pre kraja, ima dva boda manje od večerašnjeg rivala.