7. Oktobra 2022.

Jović pogodio, Fiorentina slavila u Škotskoj

Bio je to susret trećeg kola A grupe u Ligi konferencija i prva pobeda “ljubičastih” ove sezone.

Aleksa Terzić i Luka Jović su odigrali svih 90 minuta, dok je Nikola Milenković odigrao drugo poluvreme u redovima ekipe iz Firence.

Jović je postigao drugi gol ove sezone u dresu Fiorentine, to će mu svakako dati na samopouzdanju pred nastavak sezone i naredne važne mečeve.

Aleksa Terzić je u četvrtom minutu sjajno centrirao, na pravom mestu bio je Rolando Mandragora, glavom je zahvatio loptu i Fjorentina je povela.

Jović je u 11. minutu pripretio udarcem glavom sa 11 metara, da bi Igor devet minuta kasnije takođe propustio dobru šansu.https://streamja.com/embed/pP00K

Luka Jović je imao praktično zicer u 24. minutu kada je sa svega pet metara šutirao preko gola škotske ekipe.

Ipak, u finišu prvog dela, tačnije u 42. minutu, Kristijan Kuame je glavom prosledio loptu u mrežu za 0:2.

Harts je u 48. minutu ostao sa desetoricom zbog isključenja Luisa Nelsona i to je samo olakšalo posao Italijanima.

Treću priliku Jović je imao u 60. minutu, opet je golman Kreg Gordon sjajno odbranio, da bi Jović u 79. minutu konačno pogodio.

Posle brze kontre Italijana ostalo mu je samo da loptu sa ivice peterca ubaci u mrežu.