28. Februara 2020.

Bjelica odličan, Kingsi ispustili +19, Lejkersima dovoljna jedna četvrtina!

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica odigrao je odličnu utakmicu, dok je Bogdan Bogdanović podbacio u porazu ekipe iz Kalifornije.

Bjelica je bio skoro pa savršen iz igre, s obzirom da je za 34 minuta ostvario učinak od 18 poena (7/9), devet skokova i dve asistencije.

NBA, četvrtak na petak:
76ers – Niks 115:106
Pejsers – Blejzers 106:100
Tander – Kings 112:108
Voriors – Lejkers 86:116

Bogdanović ne može da se pohvali sa dobrim mečom, pošto je postigao 11 poena, uz to je imao četiri skoka i četiri asistencije, ali je i iz igre šutirao 4/14.

Kingsi su odigrali sjajno prvo poluvreme u kojem su imali dvocifrenu prednost (61:50). Međutim, u trećoj deonici odigrali su veoma slabo postigavši samo 21 poen, a uz to primivši deset više.

Sakramento je u trećem periodu imao 19 poena prednosti (78:59), ali je očajno finiširao ovaj period igre.

U poslednjoj četvrtini viđena je velika borba. Bogdanović je trojkom uspeo da smanji na -3 (105:102), ali je isto tako promašio šut van linije 7,24 na minut do kraja, pri rezultatu 109:104.

Kris Pol je u poslednjem minutu promašio šut za +7, ali je Galinari uspeo da iznudi faul i dobije priliku sa linije za slobodna bacanja. Italijanski košarkaš pogodio je jedno i na 45 sekundi do kraja OKC je imao – 110:104.

Džajls je smanjio na -4, potom je Sakramento uspeo da iznudi izgubljenu loptu, ali je Badi Hild na 16 sekundi do kraja promašio trojku za -1.

Do kraja meča Kingsi su uspeli da smanje na 110:108, ali je Kris Pol rutinski pogodio oba slobodna i utakmica je završena rezultatom 112:108.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Danilo Galinari sa 24 poena, Gildžes-Aleksandar je postigao 20, dok je Kris Pol imao 17 i sedam asistencija. Kod Kingsa bolji od ostalih bio je Herison Barns sa 21 poenom, Džajls je ubacio 19, a pomenuti Bjelica 18 poena.

Sakramento ima skor 24/34, a Oklahoma 37/22.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su Golden Stejt Voriorse 116:86.

Ekipa iz “grada anđela” na ovom susretu je bila bez Lebrona Džejmsa i to ih nije omelo da ostvare ubedljiv trijumf.

Tokom prvog poluvremena gledali smo egal utakmicu, a u drugoj četvrtini zbog dve tehničke isključen je Drejmond Grin.

Dobro su igrali Voriorsi tokom prve dve četvrtine, ali su se potpuno raspali u nastavku. Lejkersi su treći dvanaestominutni period dobili rezultatom 40:17 i utakmica je bila završena.

Nije bilo potrebe da Entoni Dejvis igra u poslednjoj četvrtini i Lejkersi su upisali 45. pobedu u sezoni. Srpski košarkaš Alen Smailagić nije igrao na ovom susretu za GSW.

Dejvis je bio najefikasniji sa 23 poena, a uz to je imao šest skokova, asistenciju, dve ukradene lopte i dve blokade. Pratili su ga Kuzma sa 18, Hauard sa 13 i devet skokova, dok su po 12 imali Bredli i Mekgi.

Voriorse je predvodio Erik Paskal sa 23 poena, Pul je ubacio 16, a Li 15 poena.

Košarkaši Indijane pobedili su Portland 106:100.

Blejzersi su i na ovom meču bili bez prve zvezde Demijana Lilarda, ali su i pored toga mogli da dođu do pobede. Ipak, Indijana je bolje odigrala u završnici, a heroj je Majls Tarner koji je pogodio trojku u poslednjem minutu za +6.

Portland nije imao vremena da se vrati i pretrpeo je 34. poraz u sezoni.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Domantas Sabonis sa 20 poena, 11 skokova i šest asistencija, Brogdon je imao 17 i osam asistencija, Oladipo i Voren su postigli 15 poena, dok je Tarner imao 14.

Bolji od ostalih kod Blejzersa bio je Si Džej Mekalum sa 28 poena, Trent junior je ubacio 20, Vajtsajd je imao 18 i 16 skokova, dok je Entoni postigao 12, uz 5/8 iz igre.

Košarkaši Fildelfije pobedili su Njujork Nikse 115:106.

76ersi na ovom meču bili su bez povređenih Bena Simonsa i Džoela Embida, te su morali da istupe drugi košarkaši.

To se i desilo. Najefikasniji bio je Tobajas Heris sa 34 poena, Šejk Milton je postigao 19, Horford je imao 15 poena, sedam skokova i devet asistencija, dok su po 11 imali Ričardson i Korkmaz.

Nikse je predvodio Džulijus Rendl sa 30 poena i 10 skokova, Harkls je postigao 17, a Pejton 18 poena.

Niksi su na skoru 17/42, dok je Fila na 37/23.