Fudbal Sport

Inter prvi put poražen, Juventus ponovo na vrhu

Fudbaleri Juventusa savladali su Inter rezultatom 2:1 u sedmom kolu italijanske Serije A.

Juventus je ostvario šestu pobedu, dok je Inter pretrpeo prvi poraz ove sezone.

“Stara dama” je pobedom prestigla “nerazure” na tabeli Serije A i preuzela čeonu poziciju.

Atalanta – Leče 3:1 (2:0)
(Zapata 35, Gomez 40, Gosens 56 — Lućoni 86)
Bolonja – Lacio 2:2 (2:2)
(Krejci 21, Palasio 31 — Imobile 23, 39)
Šene 41 – Ernandes 51, Kesi 57p

Gosti iz Torina poveli su već u četvrtom minutu, kada je Dibala savladao Handanovića.

Inter nije dugo čekao da dođe do izjednačenja i to je učinio preko Lautara Martinesa. On je u 18. minutu stavio loptu na belu tačku, nakon što je De Liht skrivio jedanaesterac, i bio neumoljiv.

Nije bilo puno prilika sve do 41. minuta. Lopta je tada došla do Ronalda, a on mirno realizovao odličnu šansu. Ipak, usledilo je gledanje VAR tehnologije.

Posle par minuta pauze Ronaldov gol je poništen zbog ofsajda.

Inter je u drugo poluvreme ušao defanzivnije nego u meč, što je Juventus koristio. Napadao je, ali nije stvarao velike šanse, sve do 80. minuta.

Posle fantastične timske akcije Iguain je ostao sam pred golom domaćina, te realizovao šansu i doneo prednost gostima.

Inter je mogao do novog izjednačenja, imao je inicijativu u finišu, ali nije uspeo da drugi put natera šampiona Italije da izvadi loptu iz svoje mreže.