Fudbal Sport

Sevilja preko Alavesa do vrha tabele, Granada savladala “crvenu” Seltu

Fudbaleri Sevilje pobedili su Alaves na gostujućem terenu sa 1:0, u utakmici četvrtog kola španskog prvenstva i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Iako je ova pobeda došla minimalnim rezultatom, iz Andaluzije su je “oberučke” prihvatili, pošto im taj gol donosi 3 boda i prvo mesto na tabeli Primere.

Jedini gol na susretu postigao je Žoan Žordan u 37. minutu, kada je sjajno izveo slobodan udarac i poslao loptu u rašlje, gde golman Alavesa Fernando Pačeko nije mogao da je dohvati.

Sevilja ima tri pobede i remi i prva je na tabeli sa 10 bodova. Drugi je Atletiko Madrid sa devet bodova, po osam imaju Real Madrid i Atletik Bilbao, dok peto mesto zauzima aktuelni šampion Barselona sa sedam bodova.

Alaves je tri poslednje utakmice bez pobede i zauzima 11. mesto sa pet bodova.

Fudbaleri Granade pobedili su Seltu sa 2:0, koja je već u prvom poluvremenu ostala bez dvojice fudbalera koji su isključeni zbog crvenih kartona.

Najpre je Horhe Sanes isključen u 11. minutu, a potom u 29. Fransisko Belgran, što je Granada iskoristila i prvo golom Ermana Sančesa u nadoknadi poluvremena, a potom i Janhela Erere u 54. minutu pobedila u Vigu.

Selta ima četiri boda i zauzima 15. mesto, dok je Granada šesta u španskom prvenstvu sa tri više.

Valjadolid i Osasuna su odirali nerešeno (1:1), povela je domaća ekipa preko Pabla Ervijasa u 65. minutu, a izjednačio je Robert Ibanjes u 81.