Fudbal Sport

Seltik završio posao, Ivić pred velikim izazovom

Fudbaleri Seltika i Ferencvaroša jednom su nogom već u III kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Škotski Seltik je već u prvom poluvremenu nokautirao estonski Kalju Nome sa tri gola u roku od devet minuta. Na kraju je bilo 5:0, uz dva gola Rajana Kristija, za velikana iz Glazgova pa će…

Fudbaleri Seltika i Ferencvaroša jednom su nogom već u III kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Škotski Seltik je već u prvom poluvremenu nokautirao estonski Kalju Nome sa tri gola u roku od devet minuta.

Na kraju je bilo 5:0, uz dva gola Rajana Kristija, za velikana iz Glazgova pa će revanš u Talinu biti samo formalnost.

Liga šampiona, II kolo kvalifikacija:
BATE (Blr) – Rosenborg (Nor) 2:1 (1:1)
Stasevič 5, Skaviš 51 – Konradsen 25
Kluž (Rou) – Makabi (Isr) 1:0 (1:0)
Omrani 22
Ferencvaroš (Hun) – Valeta (Mlt) 3:1 (2:0)
Dvali 19, Lanzafame 36p, 59 – Juri 85
Maribor (Slo) – AIK (Swe) 2:1 (2:1)
Kronaveter 6, Ivković 38 – Goitom 28
Seltik (Sco) – Kalju (Est) 5:0 (3:0)
Ajer 36, Kristi 44p, 65, Grifits 45+3, Mekgregor 77
Crvena zvezda (Srb) – HJK Helsinki (Fin) 2:0 (1:0)
Boaći 27, Pavkov 90
Dandalk (Irl) – Karabag (Aze) 1:1 (0:1)
Hoban 78 – Emreli 4

Utorak:
Saburtalo (Geo) – Dinamo (Cro) 0:2 (0:0)
Viktorija (Cze) – Olimpijakos (Gre) 0:0

Siguran kod kuće bio je i mađarski Ferencvaroš koji je u završnici malo pokvario utisak primivši gol od Valete, pa na Maltu putuje sa 3:1.

Domaćin je poveo u 19. minute preko Dvalija, da bi Lanzafame sa dva pogotka povećao na velikih 3:0.

Tada se Mađari opuštaju i dozvoljavaju Maltežanima da preko Jurija u 85. minutu postignu gol nade.

U jednom od derbija runde rumunski Kluž je stekao minimalnu prednost nad izraelskim Makabijem.

Meč je rešio Omrani u 22. minute, pa nas čeka neizvestan revanš u Tel Avivu gde će ekipa Vladimira Ivića svakako biti favorit.

BATE Borisov je stekao gol prednosti protiv Rosenborga, ali Norvežani mogu biti zadovoljni urađenim u Belorusiji jer su postigli bitan pogodak (2:1).

Istim rezultatom je Maribor savladao AIK u Sloveniji, dozvolivši Šveđanima solidnu poziciju uoči revanša u Stokholmu sledeće nedelje.

Savršeno veče domaćina pokvario je Dandalk koji je remizirao kod kuće sa Karabagom 1:1.

Azerbejdžani su poveli već u četvrom minutu preko Emrelija, ali 12 minuta pre kraja Patrik Hoban sprečava poraz irskog šampiona.