Sport Vaterpolo

Australija šokirala Crnu Goru i izbacila je sa Svjetskog prvenstva!

Vaterpolisti Australije izbacili su Crnu Goru sa Svjetskog prvenstva.

Australijanci su “iščupali” pobedu protiv Crnogoraca posle boljeg izvođenja peteraca, posle 9:9 u regluarnom delu igre za konačnih 13:11.

Najprijatnije iznenađenje turnira će se u četvrtfinalu sastati sa Mađarskom, što čini prvi poznati par u najboljih osam Svetskog prvenstva.

Crnogorci su počelo loše u odbrani i u napadu i posle prve četvrtine imali dva gola zaostatka.

Oni su ipak uspeli da nadoknade minus i da u poslednju deonicu uđu sa golom prednosti, ali se i on “istopio”. Prednost Australijancima doneo je Kejs na četiri minuta do kraja, ali je izjednačujući pogodak bio delo Radovića.

Do kraja utakmice nije bilo golova, pa se otišlo u peterce.

Australijanci su kaznili loše izvođenje penala protivnika i pogotcima Deverlija i Taunzenda došli do izuzetno bitne pobede.

U ostalim mečevima osmine finala sastaju se Španija – Japan (protiv Srbije), Južna Afrika – Nemačka (protiv Hrvatske) i SAD – Grčka (protiv Italije).