Sport Tenis

Kecmanović na korak od učešća u Haleu

Srpskom teniseru Miomiru Kecmanoviću nedostaje još jedna pobjeda da bi se plasirao u glavni žrijeb turnira u Haleu.

Trenutno 83. teniser sveta je omogućio sebi učešće u finalu kvalifikacija za takmičenje u Nemačkoj pobedom nad Luisom Veselsom u dva seta, rezultatom 6:4, 6:2.

Kecmanović će se u nedelju sastati sa pobednikom duela između Žoaom Sousom, koji je savladao Janika Sinera u tri seta.

Srpski teniser je odigrao sjajan meč, a do osvajanja prvog seta je stigao posle brejka u petom gemu.

Kecmanović je u nastavku osvojio dva gema na servis protivnika, bez većih problema zadržavao svoje servis-gemove i obezbedio sebi trijumf za ukupno 62 minuta igre.