Odbojka Sport

Konačno – prva pobjeda Srbije poslije velikog preokreta

Odbojkaši Srbije uspjeli su da pobjede Australiju sa 3-2 i dođu do prve pobjede u ovogodišnjem izdanju Lige nacija.

Srbija je slavila poebdu protiv “kengura” posle spektakularnog preokreta – 22:25, 14:25, 25:21, 25:21, 15:9.

Ovo je bila prva pobeda “orlova” posle četiri uzastopna poraza, kojom su uspeli da pobegnu sa začelja i dođu na 11. poziciju.

Naši reprezentativci su imali dobre šanse u prvom setu i ušli u završnicu u egalu (22:22), ali je izabranike Nikole Grbića izdao servis.

Selektor je promenio startere u drugom setu, ali to nije urodilo plodom, pa rezultat nije bio najprijatniji posle 50 minuta igre.

Srbija je treći i četvrti set slamala u završnici i dolazila do ključnih poena i serija nakon vođstva od 20:19, odnosno 18:17.

U petom setu Krsmanović i Okolić su dominirali u bloku, dok su Ćirović i Katić bili odlični u napadu i doneli ubedljiv trijumf svojoj ekipi u odlučujućem delu igre.

Kapiten Srbije Dušan Petković je ponovo bio najefikasniji, kao i u prethodnom porazu od Nemačke, sa 20 poena. Aleksandar Okolić je imao 12, a Petar Krsmanović 11 poena.

Sa druge strake istakao se Luk Smit sa 22, dok je Džordan Ričards ubacio 19 poena.

Srbija se u poslednjem meču drugog vikenda Lige nacija u Kanadi sastaje sa reprezentacijom domaćina, u nedeju od 22.10 po srednjeevropskom vremen